Praca zdalna spodoba się pasjonatom, którzy nie lubią sztywnych regulacji czasu pracy

Działalność pośrednictwem internetu oznacza

Czy praca zdalna może być ciekawa? Wszystko zależy od tego, czego dotyczy. Zwykle jednak wybierana jest świadomie, ponieważ ma wiele zalet. Praca zdalna oznacza swobodę dysponowania własnym czasem. Nie trzeba spędzać w biurze czy w siedzibie firmy ośmiu godzin i odliczać czas do końca zmiany czy zamknięcia biura.

Pod tym względem praca zdalna jest bardzo elastyczna, ponieważ jednego dnia pozwala skończyć obowiązki zawodowe szybciej, a kiedy indziej wymaga poświęcenia ponadnormatywnych godzin na wykonanie zadania.

Zleceniodawcy pracodawcy

Trudno jednak mówić o normach w tym przypadku. Praca zdalna ma bowiem w większości zadaniowy system pracy, czyli ściśle wiąże się z efektywnością. Dla zleceniodawcy czy pracodawcy nie jest istotne, ile poświęciliśmy na realizację danego projektu, wykonanie zadania, liczy się bowiem efekt. Tylko od wykonawcy zależy, w jakim czasie zostanie on uzyskany.

Praca zdalna jest dedykowana tym, którym praca sprawia przyjemność i lubią to, co robią. Na pewno nie odnajdzie się w niej ten, kto codziennie odlicza minuty do momentu, w którym będzie mógł opuścić firmę. Nie o to tutaj chodzi.

Preferowane są osoby zorientowane cel, dążące

Praca zdalna wymaga również pewnych cech charakterologicznych. Pracujący w ten sposób muszą być zdyscyplinowani i mieć dużą automotywację. Preferowane są osoby zorientowane na cel, dążące do sukcesu, traktujące kolejny dzień jako wyzwanie, a nie konieczność, którą trzeba odbębnić.

Z tego względu praca zdalna jest w większości wybierana przez tych, którzy świadczą usługi w ramach działalności gospodarczej, czyli jako firma jednoosobowa.

Copyright